reklama

Íránská žena utekla ze své rodné země před islámem, ale ten ji dostihl v Německu. Dost zásadně

Autor: pro | Publikováno: 13.8.2017 | Rubrika: Ostatní
Vlajka - Německo

Státní zastupitelství v německém Saarbrückenu v posledních dnech výrazně zaměstnávají politici z Alternativy pro Německo (AfD). Tentokrát se jedná o političku íránského původu, která se měla hanlivě vyjádřit o islámu.

Včera redakce serveru ParlamentníListy.cz přinesla informace o problémech političky z AfD Jeanette Ihmeové, která ve facebookové diskuzi napsala, že by měly být lodě ve Středozemním moři i s uprchlíky potápěny. Shodou okolností se jejím „osobitým“ názorem zabývá rovněž prokuratura v Saarbrückenu. Mluvčí prokuratury na dotaz redakce deníku Bild poznamenal, že probíhá posuzování výroků Ihmeové a o dalším postupu se rozhodne během několika dní.

Prokuratura v Saarbrückenu se však souběžně zabývá i výrokem kandidátky za AfD Laleh Hadjimodhamadvali, která do Německa před islámem ve svém rodném Íránu utekla před pětatřiceti lety. Její zkušenosti s „mírumilovným“ náboženstvím proroka Mohameda jsou tedy více než osobní a jen stěží může být obviňována z islamofobie či rasové předpojatosti. Přesto s největší pravděpodobností k něčemu takovém dojde.

Mluvčí prokuratury pro deník Die Welt uvedl, že politička íránského původu bude patrně obviněna z nenávisti vůči náblženským komunitám a pobuřování. Provinění se měla Hadjimohamadvali dopustiti přibližně před šesti týdny na svém vystoupení ve Völklingen-Geislauternu. O probíhajícím vyšetřování jako první informoval deník Saarbrücker Zeitung, podle jehož zjištění měla politička prohlásit, že je „islám horší než mor“.

Vedle toho příznivcům Alternativy pro Německo sdělila, že se muslimové v Německu stávají den ode dne silnějšími a zabírají si pro sebe čím dál tím větší kus země. Stejně jako v případě výše zmiňované Ihmeové, ani v případě Hadjimohamadvali nemají její straničtí kolegové celou kauzu příliš chuť komentovat. Od Hadjimohamadvali se tak zatím distancoval jen její stranický kolega Christian Wirth.

Samotná politička íránského původu se ke kauze vzhledem k probíhajícímu vyšetřování rovněž vyjádřit odmítla. Zatím není ani příliš jasné, jestli by mohlo zahájení vyšetřování s oběma političkami Alternativě pro Německo nijak snížit šance na úspěch v parlamentních volbách, které se budou konat již za dva měsíce.

převzato ze serveru ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

 

Klíčová slova: islám
reklama
4860 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

"Mám radši kytaru a táborák, než luxusní vůz či dovolenou". Do parlamentu má nakročeno tak trochu jiný politik, který vám vzkazuje...Ekonomický expert rozebral kauzu lithium. Socialisté by po jeho slovech měli chodit kanályZaorálek by měl okamžitě rezignovat. Tohle přece nemůže politik v demokratickém státě o nikom říkat!Bývalý vlivný politik a představitel humanitární organizace se vyjádřil k muslimským migrantům. Jeho slova vás šokujíFotoreportáž: Hledal jsem v Praze uprchlíky, kteří tu prý nejsou. Já jsem ale zjistil něco jiného

euPortal.cz

Dost šokující zjištění, jak je to s podporou islamizace u poslanců ČSSD...Tak to už si z nás snad v Bruselu dělají srandu... Další fáze zahájena. Evropská komise spouští pilotní projekty legalizace ekonomické migrace z Afriky do Evropy...

Eurabia.cz

Nevíte koho volit? Zde je seznam kandidátu odmítajících islamizaci a multikulturalismus!Přední český křesťanský filozof je zděšen z podpory plzeňského biskupa pro marxisty!

FreeGlobe.cz

Muslimové mají v Evropské komisi věrného přítele. To netvrdí žádný zlý eurokpetik, ale její místopředseda Frans Timmermans. Přečtěte si další hluboké myšlenky z jeho dopisu mohamedánůmNejsme xenofobové, máme strach ze známého. Hlasujte si v pátek nebo v sobotu jak chcete, stejně vám nadiktujeme, co budeme chtít?

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Bohuslav Sobotka z ČSSD: Česká republika pomůže uprchlíkům v začleňování. Tito lidé si zaslouží naši pomoc. Dostanou byty. Pomůžou neziskovkyČSSD páchá sebevraždu v přímém přenosu. Je pravděpodobné, že se nedostane do parlamentu

eOdborar.cz

Boj proti lichvě? Vážně, pane Okamuro? Lichváři na kandidátce SPD ...Ruska ekonomika roste, ale EU přichází o prací pro lidi aneb kdo je vítěz sankcí?

ParlamentniListy.cz

„S českým národem se hraje špinavá hra.“ Ministr Brabec pro PL rozkrývá, co vše se dělo kolem memoranda o lithiuJá jsem zhasínal i světlo na ministerstvu... Babiše v debatě posadili do „horkého křesla“ proti Kalouskovi, Zaorálkovi a dalším. A začalo to lítat
Anketa
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění