reklama

Zazněl velmi varovný hlas o úmyslech uprchlíků. Čeká nás prý dost černá budoucnost

Autor: pro | Publikováno: 11.8.2017 | Rubrika: Ostatní
Vlajka - Rakousko

Rakouský deník Kronen Zeitung vyzpovídal iráckou křesťanku, která rok a půl pomáhala ve Vídni uprchlíkům v jedné charitativní organizaci. Díky znalosti arabštiny byla uprchlíkům velmi blízko. Její vyprávění však nevzbuzuje příliš optimismu.

Jestliže u mnoha Rakušanů vzbuzují už nyní zprávy spojené s muslimskými uprchlíky obavy, po vyslechnutí rozhovoru s iráckou křesťankou, která vystupuje pod pseudonymem Maria, se jejich znepokojení ještě prohloubí. Ačkoli mediální i politický mainstream, podporovaný nevládními neziskovými organizacemi, vykresluje muslimské uprchlíky v tom nejlepším světle, skutečnost je mnohem komplikovanější.

Maria si získala díky svému iráckému původu důvěru mnoha uprchlíků, se kterými měla možnost pracovat. Díky společnému rodnému jazyku měla možnost zaslechnout i to, co zůstalo jejím rakouským kolegům utajeno. Maria tak může otevřeně interpretovat, co si uprchlíci obecně myslí o Rakousku i o Evropě, jak si představují svoji budoucnost či jaký mají vztah k demokracii, svobodě a západním zvyklostem a kultuře.

„Hlavním tématem každodenní konverzace je náboženství,“ říká Marina, která byla doma v Iráku vzhledem ke křesťanské víře pronásledována a cítila se diskriminována. V podstatě to samé však pociťovala i po příchodu do Rakouska, kde začala nosit na krku kříž coby symbol křesťanství. „Ti lidé přicházejí do Evropy kvůli desítkám let zuřících náboženských válek. Islámská víra je v jejich zemích všudypřítomná. Nic jiného neznají. Co od nich asi tak můžete čekat?“

Mnozí z uprchlíků jsou velmi překvapeni, jaké se jim v Rakousku i v jiných evropských zemích dostává náboženské svobody. „To je sice pozitivní věc, ale svoboda vyznání podle mého názoru došla v Rakousku až příliš daleko. Islámská víra je pro ně úzce spojená s islámskými hodnotami. Ta jim říká, že mohou v klidu žít se svoji vírou a Rakousko jim bude brzy patřit,“ obává se irácká křesťanka.

„Já vždycky říkám, že zvláštní doba si žádá zvláštní pravidla a zákony. Před třiceti až čtyřiceti lety lidé v Iráku, Sýrii nebo Egyptě žili podobně jako Rakušané. Tamější společnosti byly liberální a podívejte se, jak to tam vypadá dnes. Rakouští politici musí něco konečně podniknout. Pokud se tak nestane, bude to tady za dvacet let vypadat podobně jako dnes v Afghánistánu,“ vykresluje blízkou budoucnost Maria v černých barvách.

převzato ze serveru ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

 

Klíčová slova: imigrace  | islám  | asimilace
reklama
9159 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

"Mám radši kytaru a táborák, než luxusní vůz či dovolenou". Do parlamentu má nakročeno tak trochu jiný politik, který vám vzkazuje...Ekonomický expert rozebral kauzu lithium. Socialisté by po jeho slovech měli chodit kanályZaorálek by měl okamžitě rezignovat. Tohle přece nemůže politik v demokratickém státě o nikom říkat!Bývalý vlivný politik a představitel humanitární organizace se vyjádřil k muslimským migrantům. Jeho slova vás šokujíFotoreportáž: Hledal jsem v Praze uprchlíky, kteří tu prý nejsou. Já jsem ale zjistil něco jiného

euPortal.cz

Dost šokující zjištění, jak je to s podporou islamizace u poslanců ČSSD...Tak to už si z nás snad v Bruselu dělají srandu... Další fáze zahájena. Evropská komise spouští pilotní projekty legalizace ekonomické migrace z Afriky do Evropy...

Eurabia.cz

Nevíte koho volit? Zde je seznam kandidátu odmítajících islamizaci a multikulturalismus!Přední český křesťanský filozof je zděšen z podpory plzeňského biskupa pro marxisty!

FreeGlobe.cz

Muslimové mají v Evropské komisi věrného přítele. To netvrdí žádný zlý eurokpetik, ale její místopředseda Frans Timmermans. Přečtěte si další hluboké myšlenky z jeho dopisu mohamedánůmNejsme xenofobové, máme strach ze známého. Hlasujte si v pátek nebo v sobotu jak chcete, stejně vám nadiktujeme, co budeme chtít?

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Bohuslav Sobotka z ČSSD: Česká republika pomůže uprchlíkům v začleňování. Tito lidé si zaslouží naši pomoc. Dostanou byty. Pomůžou neziskovkyČSSD páchá sebevraždu v přímém přenosu. Je pravděpodobné, že se nedostane do parlamentu

eOdborar.cz

Boj proti lichvě? Vážně, pane Okamuro? Lichváři na kandidátce SPD ...Ruska ekonomika roste, ale EU přichází o prací pro lidi aneb kdo je vítěz sankcí?

ParlamentniListy.cz

„S českým národem se hraje špinavá hra.“ Ministr Brabec pro PL rozkrývá, co vše se dělo kolem memoranda o lithiuJá jsem zhasínal i světlo na ministerstvu... Babiše v debatě posadili do „horkého křesla“ proti Kalouskovi, Zaorálkovi a dalším. A začalo to lítat
Anketa
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění