reklama

Paní prezidentová, tak tohle nevypadá vůbec dobře. Co s tím uděláte?

Autor: pro | Publikováno: 8.8.2017 | Rubrika: Ostatní
Vlajka - Francie

Evropský politický i mediální mainstream hodnotil s neskrývaným nadšením vítězství Emmanuela Macrona ve francouzských prezidentských volbách. To samé následovalo i po úspěchu jeho strany v parlamentních volbách. Doma ve Francii však Macron aktuálně příliš velké nadšení nevzbuzuje.

Titulky v mainstreamových médiích ve Francii i zahraničí se po vítězství Macrona předháněly v superlativech. Francie se pod vedením devětatřicetiletého politika se zálibou ve starších ženách měla stát příkladem hodným následování. Prounijně naladěný socialista Macron se stal spasitelem i pro bruselské elity. Světlá budoucnost „socialismu pro 21. století“, který Macron nepokrytě zosobňuje, však dostává první trhliny.

Ke konci minulého týdne průzkum YouGov ukázal, že popularita Macrona v očích francouzských voličů strmě klesá. Na jeho kroky v prezidentském úřadě se dívá pozitivně jen 36 % oslovených respondentů, zatímco v minulým měsíci to bylo o sedm procent víc. Přitom minulý týden jeho vláda uspěla ve svém úsilí deregulovat pracovní trh. Stejně tak byl schválen zákon, který zakazuje politikům zaměstnávat své příbuzné.

Ale ani tyto dva dílčí úspěchy znatelnému poklesu popularity Macrona nezabránily. O čtrnáct procent poklesla podpora Macronovi v jeho vlastní straně, byť stávajících 81 % je stále velmi přesvědčivých. Podle některých politologů se přesto ukazuje, jak obtížné je prosazovat ideje, které se navenek netváří pravicově ani levicově. Prezidenta příliš nepotěší ani aktuální petice, která je namířena proti jeho manželce.

Přibližně 200 000 Francouzů podepsalo dle serveru France24 petici na internetové stránce Change.org, která požaduje, aby Macronově o generaci starší manželce nepříslušel titul „první dámy země“. Autoři petice hned v úvodu zdůrazňují, že proti paní Macronové nemají nic osobního. „Naopak odsuzujeme sexistické útoky, které jsou proti Brigitte Macronové vedeny. V žádném případě nechceme snižovat její schopnosti,“ píše se v petici.

Autoři petice dle svých slov sledují především etickou a finanční stránku věci. „Ve světle přijatého zákona o zákazu zaměstnání příbuzných v nejvyšších patrech politiky nemůže souhlasit s tím, aby byla vyčleněna pro „úřad“ první dámy finanční částka z veřejných rozpočtů. Už takhle manželka prezidenta „zaměstnává“ dva či tři asistenty, dva tajemníky a dva členy ochranky. To by jí mělo bohatě stačit,“ argumentují autoři petice.

převzato ze serveru ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

 

reklama
8141 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

"Mám radši kytaru a táborák, než luxusní vůz či dovolenou". Do parlamentu má nakročeno tak trochu jiný politik, který vám vzkazuje...Ekonomický expert rozebral kauzu lithium. Socialisté by po jeho slovech měli chodit kanályZaorálek by měl okamžitě rezignovat. Tohle přece nemůže politik v demokratickém státě o nikom říkat!Bývalý vlivný politik a představitel humanitární organizace se vyjádřil k muslimským migrantům. Jeho slova vás šokujíFotoreportáž: Hledal jsem v Praze uprchlíky, kteří tu prý nejsou. Já jsem ale zjistil něco jiného

euPortal.cz

Dost šokující zjištění, jak je to s podporou islamizace u poslanců ČSSD...Tak to už si z nás snad v Bruselu dělají srandu... Další fáze zahájena. Evropská komise spouští pilotní projekty legalizace ekonomické migrace z Afriky do Evropy...

Eurabia.cz

Nevíte koho volit? Zde je seznam kandidátu odmítajících islamizaci a multikulturalismus!Přední český křesťanský filozof je zděšen z podpory plzeňského biskupa pro marxisty!

FreeGlobe.cz

Muslimové mají v Evropské komisi věrného přítele. To netvrdí žádný zlý eurokpetik, ale její místopředseda Frans Timmermans. Přečtěte si další hluboké myšlenky z jeho dopisu mohamedánůmNejsme xenofobové, máme strach ze známého. Hlasujte si v pátek nebo v sobotu jak chcete, stejně vám nadiktujeme, co budeme chtít?

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Bohuslav Sobotka z ČSSD: Česká republika pomůže uprchlíkům v začleňování. Tito lidé si zaslouží naši pomoc. Dostanou byty. Pomůžou neziskovkyČSSD páchá sebevraždu v přímém přenosu. Je pravděpodobné, že se nedostane do parlamentu

eOdborar.cz

Boj proti lichvě? Vážně, pane Okamuro? Lichváři na kandidátce SPD ...Ruska ekonomika roste, ale EU přichází o prací pro lidi aneb kdo je vítěz sankcí?

ParlamentniListy.cz

„S českým národem se hraje špinavá hra.“ Ministr Brabec pro PL rozkrývá, co vše se dělo kolem memoranda o lithiuJá jsem zhasínal i světlo na ministerstvu... Babiše v debatě posadili do „horkého křesla“ proti Kalouskovi, Zaorálkovi a dalším. A začalo to lítat
Anketa
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění