reklama
reklama

Hádejte, komu spadla do klína luxusní vila za 12 milionů?

Autor: pro | Publikováno: 14.7.2017 | Rubrika: Citáty
Vlajka - Velká Británie

V některých západoevropských zemích jsou i dlouhé měsíce od začátku migrační krize ubytováni uprchlíci v provizorních prostorech. Ovšem Velká Británie je mnohem štědřejší. Jedna syrská rodina zde dostala k dipozici luxusní vilu, na kterou si běžný Brit nenašetří za celý svůj život.

Ačkoli je Velká Británie kritizována za svůj údajně příkrý přístup k uprchlíkům, realita bude poněkud jiná. Radní v přístavním městečku Rye se rozhodli předat rodině syrských uprchlíků klíče od nemovitosti, kterou realitní makléři oceňují na 400 000 liber (cca 12 milionů korun). Dům stojí v jedné z nejžádanějších lokalit mimo Londýn a nabízí hned sedm prostorných pokojů. Rozhodnutí radních se okamžitě stalo terčem kritiky místních obyvatel.

Obyvatelům malebného městečka vadí zejména skutečnost, že syrští uprchlíci fakticky „předběhli“ více než tisíc lidí ze sociálně slabých poměrů, kteří čekají dlouhé měsíce i léta na přidělení bytu. Zařízený dům byl dle informací deníku Express dva roky prázdný a radní se jej rozhodli využít až teprve, když šlo o uprchlíky. Kontroverzní krok značně rozdělil jinak poklidné městečko, kde žije asi deset tisíc obyvatel.

„Rozhodnutí radních považuji za děsivé. Měli by tam ubytovat rodinu se třemi či čtyřmi dětmi či válečné veterány,“ cituje deník jednoho z místních. Objekt byl v minulosti využíván jako ubytování pro mladé lidi, ale nyní jej pronajímatel svěřil do rukou místní rady a ta jej zařadila do vládního projektu na pomoc pro válečné uprchlíky ze Sýrie. Kritici tohoto kroku vnímají rozhodnutí úřadu jako jasný důkaz upřednostňování cizinců před vlastním obyvatelstvem.

Tvrdí to například stínová ministryně vnitra za UKIP Jane Collinsová. „Velká Británie vždy pomáhala skutečným uprchlíkům a měla by to dělat i nadále. Zároveň by ale naše země měla vždy upřednostňovat ty, kteří se zde narodili, platí daně a přispívají do systému. Je to také otázka spravedlnosti. Většina lidí v této zemi může jenom snít o domě se sedmi pokoji,“ dodala Collinsová.

Přidělení domu se sedmi pokoji je na poměry britského sociálního systému skutečně nezvyklé. Ani žadatelé o byt obvykle ve svých nárocích nemíří tak vysoko. Z více než tisíce žádosti v Rye chce 158 lidí dům se třemi ložnicemi, 31 jich hledá dům se čtyřmi ložnicemi, 6 by rádo bydlelo v domě s pěti ložnicemi a jedna rodina by potřebovala dům se šesti ložnicemi. Britská vláda se zavázala do roku 2020 přijmout 20 000 uprchlíků. Doposud do země přišlo více než 7000 Syřanů.

převzato ze serveru ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

 

Klíčová slova: imigrace  | islám
reklama
10228 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

ePortal.cz

Skauti se začali věnovat jedné velmi děsivé kratochvíli. Ještě, že se toho nedožil chudák FoglarTři migranští "bratři v triku" se utrhli ze řetězu a podali si mladou dívku. A k tomu vážně hrozivé statistiky ke znásilnění z NěmeckaZnámý občanský aktivista se takto vypořádal s následovníky Marxe. Souhlasíte s ním? Konec je prostě konec, Evropská komise!Největší metrosexuál mezi evropskými politiky se pustil do České republiky. To je ale drzost!

euPortal.cz

Ministerstvo vnitra ČR zřídilo lidem před okny obrovské imigrační centrum, kam denně míří stovky cizinců. Bordel, výkaly, ... Podívejte se na hustou reportáž TV PrimaTato slova Vladimira Putina jsou skutečně fackou Američanům, která bude ještě dlouho rezonovat po celém světě

Eurabia.cz

Merkelová je dobrá žákyně Adolfa Hitlera!Po německých volbách bude pokračovat budování IV. říše! Nečeká nás nic dobrého ...

FreeGlobe.cz

Dáte si velbloudí moč? Řekneme vám, kde tuto muslimskou pochoutku sehnat a na co si dát pozor. Neporušuje její prodej euronormy? (+ foto)Údajně spontánní otázky na Merkelovou byly připravené. Veřejnoprávní televize zase manipuluje (+ foto)

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Sluníčkáři a "multikulti" dále přitvrdili...BRICS ponechá v roce 2050 na prvním místě ekonomik světa Čínu, před Indií a USA. V té době asi muslimská Evropa zapláče...

eOdborar.cz

Mafie ve Vodňanech, i ten traktorista má z Babišovy chemie hned průjem. Maso z Polska, salám ze separátuSolidarita demonstruje proti diktátu EU! Okrádáte nás! 27 let jsme vaše kolonie ...

ParlamentniListy.cz

Chtěla si vynutit nošení hidžábu v české škole žalobou. Ale soudce bouchl do stolu: To by mohla být i hodina matematiky rušena odříkáváním otčenáše! A pak zahřmělo i nad ŠabatovouŠabatovou poslat do prdele. Ne, nechat ji to zaplatit! zní po rozhodnutí soudu v případu Kohoutová
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění