Palata na serveru Idnes.cz zase šířil propagandu. Reakce této čtenářky vás dostane do kolen

Autor: Dana Bočková | Publikováno: 20.6.2017 | Rubrika: Polemika
multikulti_dada

V Erasmu jednoznačně přínos vidím. Dcera se díky němu nejen naučila lépe angličtinu, ale velmi jí to pomohlo v samostatné existenci a zvýšilo jí to sebevědomí. Poznala jiný stát, naučila se trochu další cizí jazyk a systém trochu jiné výuky, naučila se v cizině sama pohybovat.
 

Jsem však ráda, že se tam nezamilovala a nevdala. Na rozdíl od sociálních inženýrů a la pan Palata bych nejásala nad manželstvím s cizincem. Co je tak super pro ČR, že by se odstěhovala do ciziny a žila by tam a tam porodila dítě? Budeme oslavovat odliv mozků a české porodnosti?

Že bych případná vnoučata pak viděla jen po skype a jednou za čas, kdy bych se s nimi možná ani nedomluvila, protože by neuměla česky nebo anglicky? Že by si dcera zvykla na mnohonásobný plat, který by jí tu nikdo nedal, takže by se sem už nevrátila? Že by přišla o přátele a příbuzné, které by tu nechala?

Nebo že by k nám dovedla cizince, se kterým by se, v případě rozvodu pak mezinárodně přetahovali o děti?

Nebo dokonce že by přijela zpět a stala se svobodnou matkou a musela přerušit nebo ukončit studium?

Ne, fakt díky. Stačilo v minulých generacích v rodině. Několik takových sňatků tam bylo, bylo možno pozorovat multikulti páry během desítek let (nebylo jich tehdy tolik a navzájem o sobě věděly a měly zprávy) a po počáteční euforii z nich nevydržel jediný.

Vím, že lásce neporučíš a nikdy jsem dceři nic nezakazovala. Je možné, že si časem najde práci třeba v zahraničí, když ji to otráví zde, ale jsem velice ráda, že se tak nestalo a nastupuje do práce zde a odolala německým headhunterům, které na absolventy lékařských fakult u nás pořádají doslova hony.

Moc nevěřím modelu, že by někde nastoupila v nemocnici v zahraničí, zvykla si na velké prachy a lepší zacházení a pak by se dobrovolně vrátila jako Honza ze zkušené ve světě pak do horšího a byla tu spokojená.

Navíc zaměstnavatelům zde bylo srdečně jedno, jestli byla na Erasmu nebo ne, možná v jiném oboru než v medicíně to hraje větší roli, ale tady je především zajímalo, co umí z daného oboru a jak se má v práci, což vyzkoušeli na dvojdenní stáži na sálech a v ambulanci, kam byla pozvána po pohovoru."

převzato z autorova facebookového profilu
 
Čtěte také: 

 

4981 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

"Mám radši kytaru a táborák, než luxusní vůz či dovolenou". Do parlamentu má nakročeno tak trochu jiný politik, který vám vzkazuje...Ekonomický expert rozebral kauzu lithium. Socialisté by po jeho slovech měli chodit kanályZaorálek by měl okamžitě rezignovat. Tohle přece nemůže politik v demokratickém státě o nikom říkat!Bývalý vlivný politik a představitel humanitární organizace se vyjádřil k muslimským migrantům. Jeho slova vás šokujíFotoreportáž: Hledal jsem v Praze uprchlíky, kteří tu prý nejsou. Já jsem ale zjistil něco jiného

euPortal.cz

Dost šokující zjištění, jak je to s podporou islamizace u poslanců ČSSD...Tak to už si z nás snad v Bruselu dělají srandu... Další fáze zahájena. Evropská komise spouští pilotní projekty legalizace ekonomické migrace z Afriky do Evropy...

Eurabia.cz

Nevíte koho volit? Zde je seznam kandidátu odmítajících islamizaci a multikulturalismus!Přední český křesťanský filozof je zděšen z podpory plzeňského biskupa pro marxisty!

FreeGlobe.cz

Muslimové mají v Evropské komisi věrného přítele. To netvrdí žádný zlý eurokpetik, ale její místopředseda Frans Timmermans. Přečtěte si další hluboké myšlenky z jeho dopisu mohamedánůmNejsme xenofobové, máme strach ze známého. Hlasujte si v pátek nebo v sobotu jak chcete, stejně vám nadiktujeme, co budeme chtít?

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Bohuslav Sobotka z ČSSD: Česká republika pomůže uprchlíkům v začleňování. Tito lidé si zaslouží naši pomoc. Dostanou byty. Pomůžou neziskovkyČSSD páchá sebevraždu v přímém přenosu. Je pravděpodobné, že se nedostane do parlamentu

eOdborar.cz

Boj proti lichvě? Vážně, pane Okamuro? Lichváři na kandidátce SPD ...Ruska ekonomika roste, ale EU přichází o prací pro lidi aneb kdo je vítěz sankcí?

ParlamentniListy.cz

„S českým národem se hraje špinavá hra.“ Ministr Brabec pro PL rozkrývá, co vše se dělo kolem memoranda o lithiuJá jsem zhasínal i světlo na ministerstvu... Babiše v debatě posadili do „horkého křesla“ proti Kalouskovi, Zaorálkovi a dalším. A začalo to lítat
Anketa
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění