Justice se otřásá v základech. Z tohoto rozsudku šílí i politici

Autor: pro | Publikováno: 17.6.2017 | Rubrika: Polemika
Vlajka - Německo

Německo řeší skandální rozhodnutí soudu v Chotěbuzi, který k překvapení veřejnosti, médií i politiků posoudil vraždu manželky čečenského žadatele o azyl „pouze“ jako zabití. Pachatel tak vyvázl s mírným trestem.

Zejména od začátku migrační krize musely německé soudy řešit mnoho otřesných případů vražd a znásilnění, za které nesli odpovědnost migranti. Ovšem vražda sedmadvacetileté Luzie D. otřásla i na téměř všechno zvyklými vyšetřovateli. Její manžel, dvaatřicetiletý čečenský žadatel o azyl Rashid D., jí zasadil devatenáct bodných ran a následně ji vyhodil z okna. Aby toho nebylo málo, tak přišel k mrtvému tělu své manželky a čtyřikrát jí podřízl hrdlo.

Jak vyšetřovatelé zjistili, motivem k bestiální vraždě byla žárlivost. Karty byly před posledním soudním stáním rozdány poměrně jasně. Všeobecně se předpokládalo, že vrah bude odsouzen na doživotí. Patrně ani obhájce čečenského žadatele o azyl si nedělal naděje, že by pro svého klienta mohl „uhrát“ lepší výsledek. Vrchní soudce Frank Schollbach však oproti očekávání trestný čin posoudil jako zabití, a nikoli vraždu. Čečenec tak půjde do vězení pouze na třináct let.

Německý deník Bild píše o „skandálním rozsudku“ a konstatuje, že muslim Rašíd D. patrně dostal od soudce mírnější trest kvůli svému náboženství. „Vrah vyznávající islám si myslel, že od něj chce manželka odejít, a proto má vlastně právo jí zavraždit?“ podivuje se deník motivu čečenského žadatele o azyl i neuvěřitelnému rozhodnutí soudu. Na skandální rozsudek reagují i politici, kteří rovněž nevycházejí z údivu.

„Vůbec si to nedovedu vysvětlit. Podle našich zákonů je vražda jasně definována. Bez ohledu na to, jaké náboženství vrah vyznává,“ cituje Bild šéfa CDU spolkové země Braniborsko. Svůj šok neskrývá ani ministr spravedlnosti této spolkové země Winfried Bausback z CSU. „Náboženství a kulturní zvyklosti pachatele, které jsou v rozporu s našimi zákony, by neměly být důvodem pro snížení trestu.“

Stejného názoru je také bývalý starosta berlínské přistěhovalecké čtvrti Neukölln Heinz Buschkowsky z SPD. „Myslel jsem, že udělování méně přísných trestů kvůli náboženství pachatele už je za námi. Každý, kdo úmyslně usmrtí jinou osobu, je prostě vrah,“ říká autor knižního bestselleru „Neukölln ist überall“, ve kterém tvrdě odsoudil multikulturalismus a fakticky nulovou snahu některých menšin se integrovat do většinové společnosti.

převzato ze serveru ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

Tak to je konec. V Německu už soudí lidi i za tyto hlouposti

Takto dopadl nejznámější kritik islámu v sousedním Německu...

Němečtí studenti se servali s policisty. Kvůli migrantovi

Klíčová slova: imigrace
8512 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

"Mám radši kytaru a táborák, než luxusní vůz či dovolenou". Do parlamentu má nakročeno tak trochu jiný politik, který vám vzkazuje...Ekonomický expert rozebral kauzu lithium. Socialisté by po jeho slovech měli chodit kanályZaorálek by měl okamžitě rezignovat. Tohle přece nemůže politik v demokratickém státě o nikom říkat!Bývalý vlivný politik a představitel humanitární organizace se vyjádřil k muslimským migrantům. Jeho slova vás šokujíFotoreportáž: Hledal jsem v Praze uprchlíky, kteří tu prý nejsou. Já jsem ale zjistil něco jiného

euPortal.cz

Dost šokující zjištění, jak je to s podporou islamizace u poslanců ČSSD...Tak to už si z nás snad v Bruselu dělají srandu... Další fáze zahájena. Evropská komise spouští pilotní projekty legalizace ekonomické migrace z Afriky do Evropy...

Eurabia.cz

Nevíte koho volit? Zde je seznam kandidátu odmítajících islamizaci a multikulturalismus!Přední český křesťanský filozof je zděšen z podpory plzeňského biskupa pro marxisty!

FreeGlobe.cz

Muslimové mají v Evropské komisi věrného přítele. To netvrdí žádný zlý eurokpetik, ale její místopředseda Frans Timmermans. Přečtěte si další hluboké myšlenky z jeho dopisu mohamedánůmNejsme xenofobové, máme strach ze známého. Hlasujte si v pátek nebo v sobotu jak chcete, stejně vám nadiktujeme, co budeme chtít?

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Bohuslav Sobotka z ČSSD: Česká republika pomůže uprchlíkům v začleňování. Tito lidé si zaslouží naši pomoc. Dostanou byty. Pomůžou neziskovkyČSSD páchá sebevraždu v přímém přenosu. Je pravděpodobné, že se nedostane do parlamentu

eOdborar.cz

Boj proti lichvě? Vážně, pane Okamuro? Lichváři na kandidátce SPD ...Ruska ekonomika roste, ale EU přichází o prací pro lidi aneb kdo je vítěz sankcí?

ParlamentniListy.cz

„S českým národem se hraje špinavá hra.“ Ministr Brabec pro PL rozkrývá, co vše se dělo kolem memoranda o lithiuJá jsem zhasínal i světlo na ministerstvu... Babiše v debatě posadili do „horkého křesla“ proti Kalouskovi, Zaorálkovi a dalším. A začalo to lítat
Anketa
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění