Tak to je konec. V Německu už soudí lidi i za tyto hlouposti

Autor: pro | Publikováno: 6.6.2017 | Rubrika: Ostatní
Vlajka - Německo

Žertování by ve svobodné demokratické společnosti nemělo být omezováno žádnými mantinely. O tom, že tento předpoklad platí v dnešním Německu spíš jen teoreticky, se minulý týden přesvědčila starší žena z Berlína.

„Otázka: Máte něco proti uprchlíkům? Odpověď: Ano, kulomety a granáty,“ sdílela společně s obrázkem loni na konci srpna vtip dvaašedesátiletá žena z berlínské čtvrti Lichtenberg na Facebooku. Tehdy ještě netušila, na jaké problémy si zadělala. Minulý týden byla obvodním soudem v berlínské čtvrti Tiergarten odsouzena za šíření tohoto vtipu k pokutě ve výši 1350 euro. „Ráda shromažďuji zábavné věci,“ pronesla před obvodním soudem na svoji obhajobu.

Co loni v srpnu považovala nezaměstnaná prodavačka za nevinný žert, soud označil za „podněcování k nenávisti a ponižování lidské důstojnosti“. Jak uvádí server Berliner Morgenpost, uprchlický žert měl loni na Facebooku úspěch a krátce po publikování na účtě obžalovaného jej četlo a sdílelo více než pět set uživatelů sociálních sítí. Mezi lidmi se smyslem pro humor jej ale četli také ti, kteří podali na ženu trestní oznámení.

Právě na podnět „bystrých a všímavých“ aktivistů následně státní zástupce zahájil proti nebohé ženě monstrproces. V rámci vyšetřování byl zabaven při domovní prohlídce ženě počítač. Pro dvaašedesátiletou žertéřku však měla celá záležitost i další důsledek. Vedle německé spravedlnosti se na ni zaměřili také extremisté z levicového uskupení Antifa, kteří ji v rámci „šíření demokracie“ chladnokrevně vyhrožovali smrtí.

Zatímco loni přišel zmíněný vtip obžalované ženě legrační, přes soudem zpytovala svědomí. „Celou tu záležitost beru na sebe. Byla to moje hloupá chyba, ale nic jiného. Rozhodně jsem nechtěla šířit nenávist. Rasismus a šíření nenávisti se mě absolutně netýká,“ uvedla žena před soudem, který ji ovšem ve svém spravedlivém tažení za práva uprchlíků neuvěřil a konstatoval, že žert pro ni musel být dostatečně srozumitelný a ona se podle toho měla zařídit.

Soudní líčení, která se týkají údajného šíření nenávisti na sociálních sítích, nejsou v sousedním Německu ničím výjimečným. Letos v únoru byl k pokutě ve výši 1920 eur odsouzen muž z Berlína, který označil političku Zelených Claudii Rothovou za „levicovou fašistku, kterou je třeba pověsit“. Loni v únoru byl zase jiný muž z Berlína odsouzen dokonce k pokutě 3500 eur. Provinil se dle soudu tím, že na Facebooku šířil video s protitureckou tématikou.

převzato ze serveru ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

Němečtí studenti se servali s policisty. Kvůli migrantovi

Čeští hospodští zavírají kvůli Babišovi, ty němečtí kvůli...ani tomu nebudete chtít věřit

Třaskavé video z Německa o zásahu proti přistěhovalcům. Jenže už se na něj nepodíváte, protože...

4274 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

"Mám radši kytaru a táborák, než luxusní vůz či dovolenou". Do parlamentu má nakročeno tak trochu jiný politik, který vám vzkazuje...Ekonomický expert rozebral kauzu lithium. Socialisté by po jeho slovech měli chodit kanályZaorálek by měl okamžitě rezignovat. Tohle přece nemůže politik v demokratickém státě o nikom říkat!Bývalý vlivný politik a představitel humanitární organizace se vyjádřil k muslimským migrantům. Jeho slova vás šokujíFotoreportáž: Hledal jsem v Praze uprchlíky, kteří tu prý nejsou. Já jsem ale zjistil něco jiného

euPortal.cz

Dost šokující zjištění, jak je to s podporou islamizace u poslanců ČSSD...Tak to už si z nás snad v Bruselu dělají srandu... Další fáze zahájena. Evropská komise spouští pilotní projekty legalizace ekonomické migrace z Afriky do Evropy...

Eurabia.cz

Nevíte koho volit? Zde je seznam kandidátu odmítajících islamizaci a multikulturalismus!Přední český křesťanský filozof je zděšen z podpory plzeňského biskupa pro marxisty!

FreeGlobe.cz

Muslimové mají v Evropské komisi věrného přítele. To netvrdí žádný zlý eurokpetik, ale její místopředseda Frans Timmermans. Přečtěte si další hluboké myšlenky z jeho dopisu mohamedánůmNejsme xenofobové, máme strach ze známého. Hlasujte si v pátek nebo v sobotu jak chcete, stejně vám nadiktujeme, co budeme chtít?

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Bohuslav Sobotka z ČSSD: Česká republika pomůže uprchlíkům v začleňování. Tito lidé si zaslouží naši pomoc. Dostanou byty. Pomůžou neziskovkyČSSD páchá sebevraždu v přímém přenosu. Je pravděpodobné, že se nedostane do parlamentu

eOdborar.cz

Boj proti lichvě? Vážně, pane Okamuro? Lichváři na kandidátce SPD ...Ruska ekonomika roste, ale EU přichází o prací pro lidi aneb kdo je vítěz sankcí?

ParlamentniListy.cz

„S českým národem se hraje špinavá hra.“ Ministr Brabec pro PL rozkrývá, co vše se dělo kolem memoranda o lithiuJá jsem zhasínal i světlo na ministerstvu... Babiše v debatě posadili do „horkého křesla“ proti Kalouskovi, Zaorálkovi a dalším. A začalo to lítat
Anketa
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění