Nevěřte neziskovkám. Podívejte se, čeho se dopustily v této evropské zemi

Autor: pro | Publikováno: 18.5.2017 | Rubrika: Ostatní
Ekonomie

Dlouhé měsíce se hovoří o tom, že minimálně v Itálii místní mafie profituje z migrační krize. Včera brzy ráno italská policie provedla razii, při které bylo zatčeno 68 osob klanu Aréna, který je součástí mocné mafie Ndragheta.

Policie včera uvedla, že mafie ovládala nejméně deset let uprchlické centrum na Isola di Capi Rizzuto . Jedno z největších uprchlických center v zemi pojme až 1500 migrantů. Jak píše rakouský deník Kronen Zeitung, mezi lety 2006 až 2015 „proteklo“ tímto centrem více než 100 milionů eur, z nichž více než třetina skončila u mafie. „Mezi zatčenými byl vedle členů neziskové organizace dokonce i místní kněz Edoardo Scordio,“ píše Kronen Zeitung s odkazem na italská média.

Dále byl zatčen i šéf neziskového organizace Catholic Misericordia Leonardo Sacco, který se podle informací médií často chlubil svými kontakty na mocné politiky. „Na hromadném zatýkání se podílelo více než 500 policistů a vyšetřovatelů, kteří zatkli téměř sedm desítek podezřelých osob z vydírání, podvodů, zpronevěry na úkor státu a krádeží,“ uvádí se v prohlášení policie v Catanzaro s tím, že klan měl přijímací centrum pro uprchlíky zcela pod kontrolou. 

Policie se domnívá, že ovládnout uprchlické centrum mafií bylo možné hlavně díky šéfovi Catholic Misericordia Saccimu, jehož přičiněním získala mafie smlouvu na poskytování stravovacích a dalších služeb. Vedle tábora v Isola di Capi Rizzuto mafie zajišťovala pestrou paletu služeb také pro známý uprchlický tábor na ostrově Lampedusa, kam směřuje již několik let mnoho migrantů z afrických břehů.

Tyto dva uprchlické tábory patrně nejsou jedinými, kam jdou peníze na jejich provoz od italské vlády a Evropské unie  a končí v kapsách mafie. Jak píše server Local, v současné době v Itálii pobývá asi 175 000 uprchlíků, kteří v desítkách dalších uprchlických centrech dostávají zdarma jídlo, ošacení, lekce italského jazyka, zdravotní péči a psychologickou pomoc. Celkové náklady na tento rok jsou dle italského ministerstva financí 3,3 miliardy dolarů.

V letošním roce dorazilo do Itálie více než 45 000 migrantů, což představuje v porovnání se stejným obdobím loňského roku nárůst o 44%. Zmíněné uprchlické centrum bylo v hledáčku úřadů již delší dobu. Před třemi lety úřady zjistily, že počet osob v centru je silně nadsazený ve snaze získat více finančních prostředků. Naposledy o propojení neziskových organizací s mafií hovořil sicilský prokurátor Carmelo Zuccaro, který aktuálně vyšetřuje činnost neziskových organizací v souvislostí s přepravou uprchlíků přes Středozemní moře.

převzato ze serveru ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

Většina českých neziskovek žádnou charitu nedělá. Jen parazitují na české společnosti

Tato „firma“ vytáhla i z vašich kapes 1,5 miliardy korun. Vede ji Sorosův člověk, který chce být českým prezidentem. Rozpletli jsme další část pavučiny neziskového sektoru. Jede v tom i ČT!

Klíčová slova: imigrace
4407 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

ePortal.cz

Návrh primátorky vás dostane do kolen. Jde o svěrací kazajku"Pomoc, pomoc!" Statečný Turek se rozčiloval na pasivní Němce. A oprávněněTak to je konec. Lidi přijdou o práci. A slavit budou...Achich ouvej, Schulz i Merkelová dostali vejprask. Jediným vítězem voleb jsou "rasisté a neonacisté"Je tady ještě něco horšího než alkohol a cigarety. Vážně velmi nebezpečná věc

euPortal.cz

Bohuslav Sobotka zažil pěkný trapas. To se jen tak nevidí. Posuďte samiDěsivé. Mladá Němka po brutálním znásilnění imigranty spáchala sebevraždu. Pachatele soud osvobodil. Oba se u soudu u popisování znásilňování mladé Nadine smáli přímo do obličeje jejího otce...

Eurabia.cz

Ve Švédsku je již zločinem i parodie na politicky korektní slovník ...EU pokračuje v propagaci islámu! Financuje výstavu o islámských kořenech Evropy ...

FreeGlobe.cz

Funkcionáři z České televize zase váleli jako za bolševika. Tentokrát v souvislosti s německými volbamiEvropská komise vyhodila miliony eur na propagandistickou výstavu: Islám jsou také naše dějiny (+ video)

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

MERKELPERVERZE. Zajímavé je, že v komentářích k vítězství, které utrpěla Frau Merkel, si nikdo nepovšimnul následujícího...Stalin po sobě zanechal velkou zemi, na jejímž materiálním základě, včetně jaderného, žije Rusko dodnes. Tyran, nebo zachránce Ruska? Jsou milióny obětí mýtem?

eOdborar.cz

Saša Uhlová: Můj nejhorší pracovní zážitek? Z drůbežáren Vodňanská drůbež, a. s. Kandidát komunistů se dívá před rok 1989: Měli jste střechu nad hlavou

ParlamentniListy.cz

Milá OSN, s barmskými Rohingy je to úplně jinak. Obeznámený publicista z regionu vyvrací mýty a hovoří o islamistických teroristechAfD chce revidovat výsledky druhé světové války, strašil diváky ČT expert Šonka. Úplná blbost. Petr Bystroň vyvrací dezinformace, které se o straně šíří
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění