Nejmocnější muž světa se hodně naštval. Vybral si tyto tři terče

Autor: pro | Publikováno: 16.5.2017 | Rubrika: Politika
USA

Podle nejmenovaných zdrojů chystá americký prezident Donald Trump velkou „čistku“ v týmu svých spolupracovníků. V ohrožení ze ztráty lukrativní pozice v Bílém domě jsou téměř všichni. Snad kromě Ivanky Trumpové a jejího manžela Jareda Kushnera.

Trump je zvyklý z byznysu mít na své spolupracovníky jen ty nejvyšší nároky. Zdá se, že mnozí v Bílém domě jeho nárokům a tempu nevyhovují a budou si muset brzy hledat novou práci. Podle nejmenovaných zdrojů je v ohrožení téměř každý, protože Trump je údajně nespokojený skoro se všemi. Prezident se patrně domnívá, že nemá co ztratit, a o místo tak mohou skutečně přijít i jeho nejbližší spojenci.

Nejvíce se v kuloárech hovoří o tiskovém mluvčí Seanu Spicerovi, který přidělal prezidentovi vrásky na čele svým prohlášením, že „ani Adolf Hitler nepoužil chemické zbraně vůči svým vlastním lidem“. Nic jistého nemá ani zakladatel internetového serveru Breitbart News a kovaný pravičák Steve Bannon. Ted už přišel začátkem dubna o post v Národní bezpečnostní radě a nyní by mohl být z blízkosti prezidenta odstraněn úplně.

To by plně vyhovovalo Trumpově dceři Ivance a jejímu manželovi Jaredu Kushnerovi, kteří si s Bannonem, diplomaticky řečeno, vůbec nerozumí. Přijít o svoji pozici by mohl také někdejší fakticky předseda republikánů Reince Priebus, čímž by ale proti sobě mohl Trump probudit hněv svých spolustranníků. Ostatně ani vztahy mezi ním a Bannonem nebyly zrovna nejlepší. Prezident by tak mohl situaci vyřešit vyhozením obou a začít s čistým stolem.

Donaldu Trumpovi v posledních dnech přidělává starosti reakce veřejnosti, médií i politiků na jeho rozhodnutí zbavit funkce šéfa FBI Jamese Comeyho. Podle průzkumu NBC schvaluje tento krok pouze 29 % Američanů, zatímco 38 % je proti. Obdobně dopadl průzkum renomované výzkumné agentury Gallup. V jejím průzkumu „vyhození“ Comeyho schvaluje 39 % respondentů, ale ještě o sedm procent více jich vyjádřilo opačný názor.

Minulý týden zase Trumpa rozladili Rusové, kteří publikovali fotografie z jeho setkání s ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem. Média přitom citovala jednoho nejmenovaného úředníka z Bílého domu, podle kterého Moskva porušila zveřejněním fotografií dohodu. Americká média celou záležitost pořádně „rozmázla“, protože Trumpova administrativa zároveň zakázala setkání fotografovat americkým novinářům.

Je téměř jisté, že někdo z výše uvedené trojice v příštích týdnech o práci v Bílém domě přijde. Trump v předchozích týdnech dostatečně ukázal, že nemá problém zbavit se v podstatě kohokoli, kdo nepodává jím očekáváné pracovní výkony či neprojevuje dostatečnou loajalitu. To ostatně již v v lednu poznala ministryně spravedlnosti Sally Yatesová. Ta odmítla jeho protiimigrační dekrety a Trump ji odvolal jen několik dní po své inauguraci. A nyní odvolal americký prezident šéfa FBI, přestože mohl očekávat, že za to bude kritizován ze všech stran.

převzato ze serveru ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

Tak je to všechno jasné. Je to naprostý odpad!

Budoucí prezident řádil jako černá ruka. Tentokrát skutečně drsně

Média a levičáci mají smůlu. Tuhle dobře promazanou mašinu prostě nezastaví

Klíčová slova: Donald Trump
2959 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

ePortal.cz

Návrh primátorky vás dostane do kolen. Jde o svěrací kazajku"Pomoc, pomoc!" Statečný Turek se rozčiloval na pasivní Němce. A oprávněněTak to je konec. Lidi přijdou o práci. A slavit budou...Achich ouvej, Schulz i Merkelová dostali vejprask. Jediným vítězem voleb jsou "rasisté a neonacisté"Je tady ještě něco horšího než alkohol a cigarety. Vážně velmi nebezpečná věc

euPortal.cz

Bohuslav Sobotka zažil pěkný trapas. To se jen tak nevidí. Posuďte samiDěsivé. Mladá Němka po brutálním znásilnění imigranty spáchala sebevraždu. Pachatele soud osvobodil. Oba se u soudu u popisování znásilňování mladé Nadine smáli přímo do obličeje jejího otce...

Eurabia.cz

Ve Švédsku je již zločinem i parodie na politicky korektní slovník ...EU pokračuje v propagaci islámu! Financuje výstavu o islámských kořenech Evropy ...

FreeGlobe.cz

Funkcionáři z České televize zase váleli jako za bolševika. Tentokrát v souvislosti s německými volbamiEvropská komise vyhodila miliony eur na propagandistickou výstavu: Islám jsou také naše dějiny (+ video)

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

MERKELPERVERZE. Zajímavé je, že v komentářích k vítězství, které utrpěla Frau Merkel, si nikdo nepovšimnul následujícího...Stalin po sobě zanechal velkou zemi, na jejímž materiálním základě, včetně jaderného, žije Rusko dodnes. Tyran, nebo zachránce Ruska? Jsou milióny obětí mýtem?

eOdborar.cz

Saša Uhlová: Můj nejhorší pracovní zážitek? Z drůbežáren Vodňanská drůbež, a. s. Kandidát komunistů se dívá před rok 1989: Měli jste střechu nad hlavou

ParlamentniListy.cz

Milá OSN, s barmskými Rohingy je to úplně jinak. Obeznámený publicista z regionu vyvrací mýty a hovoří o islamistických teroristechAfD chce revidovat výsledky druhé světové války, strašil diváky ČT expert Šonka. Úplná blbost. Petr Bystroň vyvrací dezinformace, které se o straně šíří
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění