Tohoto socanského grázlíka nemůžete ani vystát. Ale jeho matku mu určitě přejte

Autor: pro | Publikováno: 13.5.2017 | Rubrika: Politika
Vlajka - Německo

Včera proběhla tisková konference u příležitosti vydání životopisné knihy bývalého šéfa Evropského parlamentu a aktuálně předsedy SPD Martina Schulze. Zúčastnili se i dva ze čtyř Schulzových sourozenců, sestra Doris a bratr Walter.

Jak připomíná deník Welt, kniha Martina Häuslera je už čtvrtá v pořadí, která se věnuje Martinu Schulzovi. Tentokrát se ovšem křtu zúčastnili i oba jeho sourozenci, kteří do stoosmdesátistránkové publikace přispěli mnoha svými postřehy a vzpomínkami, které se týkají bratrova dětství a mládí. Doris Harst i Walter Schulz se na rozdíl od Martina Schulze politice nevěnují, byť sestra Doris je členkou SPD a působí v radě města Würselen.

V knize Häusler zmiňuje nejenom Schulzovou dětství či jeho „fotbalovou kariéru“ v místním klubu SV Rhenania, ale samozřejmě také jeho úspěšnou politickou kariéru a problémy s alkoholem. Ještě v roce 1980 Schulz bojoval se závislostí na alkoholu, ale o sedm let později již byl zvolen starostou. Část knihy je rovněž věnována rodičům Schulze. Otec se účastnil druhé světové války a pobýval nějaký čas v zajetí.

Matka Schulze Klara byla po druhé světové válce jenou ze zakladatelek CDU. „Dokonce jí byla nabídnuta poslanecká funkce, ale vzhledem k péči o pět dětí vstup do nejvyšších pater politiky odmítla. Je paradoxní, že matka šéfa SPD byla spojena s konkurenční CDU, a stejně tak i  matka vůdkyně CDU Angely Merkelové zas působila v komunální politice za SPD,“ uvádí Die Welt.

Martin Schulz se narodil jako poslední z pěti dětí a podle své sestry Doris byl „totálně rozmazlený“. Na druhou stranu se projevoval od dětství jako rodilý vůdce. Jako kapitán fotbalového týmu SV Rhenania byl schopen i za stavu 3:0 pro soupeře motivovat své spoluhráče, aby bojovali dál. „Tato část jeho osobnosti je velmi pravděpodobně nejcennější část jeho osobnosti, která se uplatňovala a uplatňuje v rámci volební kampaně,“ cituje deník autora knihy.

„V podobné situaci se může Martin Schulz brzy ocitnout i na politickém poli. Po porážkách SPD ve volbách v Sársku a Šlesvicku-Holštýnsku hrozí Schulzovi třetí branka soupeře již tuto neděli, kdy se konají volby ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. V takovém případě by sociální demokraté potřebovali povzbuzení od svého ‚kapitána‘ více než kdy jindy,“ konstatuje německý deník s tím, že jeho sourozenci se k vážné situaci SPD příliš vyjadřovat nechtějí.

Ale o deset let starší bratr Walter, který žije v Kolíně nad Rýnem, přece jenom na tiskové konferenci prohlásí, že Martin Schulz se nakonec kancléřem stejně stane. „Miluji svého bratra pro to, jaký je,“ dodává sestra Doris, která chce stejně jako její bratr Walter  v místě svého bydliště se podílet na volební kampani. V případě, že však socialisté neuspějí ve zmíněných volbách v Severním Porýní-Vestfálsku, nebude patrně Schulzovi ani sourozenecká pomoc k ničemu.

převzato ze serveru ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

Německo se otřásá v základech. Může za to tento nesympatický plešatý brejloun

Tomuto pomatenému politikovi by snad nepomohly ani ledové zábaly. Měl by je ale stejně dostat

12925 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

ePortal.cz

Návrh primátorky vás dostane do kolen. Jde o svěrací kazajku"Pomoc, pomoc!" Statečný Turek se rozčiloval na pasivní Němce. A oprávněněTak to je konec. Lidi přijdou o práci. A slavit budou...Achich ouvej, Schulz i Merkelová dostali vejprask. Jediným vítězem voleb jsou "rasisté a neonacisté"Je tady ještě něco horšího než alkohol a cigarety. Vážně velmi nebezpečná věc

euPortal.cz

Bohuslav Sobotka zažil pěkný trapas. To se jen tak nevidí. Posuďte samiDěsivé. Mladá Němka po brutálním znásilnění imigranty spáchala sebevraždu. Pachatele soud osvobodil. Oba se u soudu u popisování znásilňování mladé Nadine smáli přímo do obličeje jejího otce...

Eurabia.cz

Ve Švédsku je již zločinem i parodie na politicky korektní slovník ...EU pokračuje v propagaci islámu! Financuje výstavu o islámských kořenech Evropy ...

FreeGlobe.cz

Funkcionáři z České televize zase váleli jako za bolševika. Tentokrát v souvislosti s německými volbamiEvropská komise vyhodila miliony eur na propagandistickou výstavu: Islám jsou také naše dějiny (+ video)

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

MERKELPERVERZE. Zajímavé je, že v komentářích k vítězství, které utrpěla Frau Merkel, si nikdo nepovšimnul následujícího...Stalin po sobě zanechal velkou zemi, na jejímž materiálním základě, včetně jaderného, žije Rusko dodnes. Tyran, nebo zachránce Ruska? Jsou milióny obětí mýtem?

eOdborar.cz

Saša Uhlová: Můj nejhorší pracovní zážitek? Z drůbežáren Vodňanská drůbež, a. s. Kandidát komunistů se dívá před rok 1989: Měli jste střechu nad hlavou

ParlamentniListy.cz

Milá OSN, s barmskými Rohingy je to úplně jinak. Obeznámený publicista z regionu vyvrací mýty a hovoří o islamistických teroristechAfD chce revidovat výsledky druhé světové války, strašil diváky ČT expert Šonka. Úplná blbost. Petr Bystroň vyvrací dezinformace, které se o straně šíří
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění