Babiš je oběť kmotrů. Za tento krok bychom mu měli být vděční

Autor: Martin Nesvačil | Publikováno: 12.5.2017 | Rubrika: Politika
pigs

Myslet si, že podnikání Andreje Babiše bylo křišťálově čisté, je stejné, jako věřit tomu, že prezident Miloš Zeman je zapřisáhlý abstinent. Chybějící mantinely a zoufale špatné zákony v oblasti podnikání (občas záměrně pokřivené) dávaly jen malou šanci těm, kteří chtěli hrát poctivě. Dostat se na vrchol, to znamenalo umět se prosadit mezi faulujícími hráči, když byl rozhodčí otočen zády, přijmout roli dravce, který nehledí nalevo, napravo a jde si tvrdě za svým cílem. To se Andrejovi podařilo.

Na druhou stranu požadavky kladené na českého politika směřujícího k vítězství ve volbách byly definovány lidmi systematicky vysávající veřejné prostředky. Kdo nebyl ochoten pouštět žilou, ten nikdy nemohl překročit stín komunálního zastupitele. Parlamentní strany, které se střídají v různých kombinacích u moci od roku 1989, dovedly postupně tento systém k dokonalosti. Zahodit charakter, zpronevěřit svou osobnost, nedržet slovo – to jsou vlastnosti nezbytné k výstupu na politické výsluní. I Bohouš Sobotka si evidentně počínal více než dobře.

Český člověk vydrží hodně, ale i ten už je unavený předvolebními programy tradičních stran, které, jak se vždy ukáže, zůstávají pouze v rovině teorie. Volič je důležitý pouze v předvolebním boji, pak štafetový kolík přebírají zákulisní hráči (můžete jim říkat také kmotři), kteří ho nepustí do dalších voleb.

Andrej Babiš přinesl do politiky zcela něco nového – praktické zkušenosti ze života. Chápe českého voliče, rozumí cílevědomému podnikateli, umí pojmenovat každodenní problém obyčejného občana. Protipólem mu jsou politikou odkojení a od reality odtržení jedinci, kteří nabývají pocitu, že jsou veřejně angažovaní z boží vůle. Vrcholem jejich umu je intrikaření, hašteření a absolutní ztráta soudnosti.

Ať už udělal Babiš v minulosti cokoliv, v pozici ministra financí si připisuje minimálně jednu velkou zásluhu – elektronickou evidenci tržeb, která jednak narovnává podnikatelské prostředí, ale hlavně rozbíjí důmyslně propracovaný a desítky let budovaný systém praní špinavých peněz. Systém, na kterém parazitovaly politické strany napříč celým spektrem a také jejich kmotři.

Hysterie vedená kolem Babiše je hnána urputnou snahou naplnit vysychající stranické pokladny před parlamentními volbami a vrátit se ke starým pořádkům. Trapné divadlo, jehož scénář odpovídá úrovni rychlostudenta právnické fakulty, není bojem za demokracii, kulturu v politice nebo dodržování ústavy. Ani ten největší moula už nemůže věřit, že Bohouš je tím bijcem za ústavu, když je to právě on, kdo znevažuje své slovo, kdo nerespektuje dohody či opovrhuje pravomocným rozhodnutím soudu.

Ač by se leckomu mohlo zdát, že snad premiér plní poslední úkol Modré velryby, skutečnost bude daleko prozaičtější. Je to jen zoufalý zápas o přežití, zápas o špinavé peníze na předvolební kampaň. Má-li pan Sobotka, Chovanec nebo Kalousek pocit, že takto pozitivně osloví českého voliče, pak mi nezbývá, než všem třem vzkázat: „Bůh s Vámi“.  

 

Čtěte také: 

Všichni proti Babišovi aneb českému voličovi stačí fakt málo

Pane Babiši, odejděte!

Miroslav Kalousek pomohl Babišovi vydělat peníze. Tady je důkaz

Klíčová slova: Bohuslav Sobotka  | Babiš
8063 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

ePortal.cz

Skauti se začali věnovat jedné velmi děsivé kratochvíli. Ještě, že se toho nedožil chudák FoglarTři migranští "bratři v triku" se utrhli ze řetězu a podali si mladou dívku. A k tomu vážně hrozivé statistiky ke znásilnění z NěmeckaZnámý občanský aktivista se takto vypořádal s následovníky Marxe. Souhlasíte s ním? Konec je prostě konec, Evropská komise!Největší metrosexuál mezi evropskými politiky se pustil do České republiky. To je ale drzost!

euPortal.cz

Ministerstvo vnitra ČR zřídilo lidem před okny obrovské imigrační centrum, kam denně míří stovky cizinců. Bordel, výkaly, ... Podívejte se na hustou reportáž TV PrimaTato slova Vladimira Putina jsou skutečně fackou Američanům, která bude ještě dlouho rezonovat po celém světě

Eurabia.cz

Merkelová je dobrá žákyně Adolfa Hitlera!Po německých volbách bude pokračovat budování IV. říše! Nečeká nás nic dobrého ...

FreeGlobe.cz

Dáte si velbloudí moč? Řekneme vám, kde tuto muslimskou pochoutku sehnat a na co si dát pozor. Neporušuje její prodej euronormy? (+ foto)Údajně spontánní otázky na Merkelovou byly připravené. Veřejnoprávní televize zase manipuluje (+ foto)

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Sluníčkáři a "multikulti" dále přitvrdili...BRICS ponechá v roce 2050 na prvním místě ekonomik světa Čínu, před Indií a USA. V té době asi muslimská Evropa zapláče...

eOdborar.cz

Mafie ve Vodňanech, i ten traktorista má z Babišovy chemie hned průjem. Maso z Polska, salám ze separátuSolidarita demonstruje proti diktátu EU! Okrádáte nás! 27 let jsme vaše kolonie ...

ParlamentniListy.cz

Chtěla si vynutit nošení hidžábu v české škole žalobou. Ale soudce bouchl do stolu: To by mohla být i hodina matematiky rušena odříkáváním otčenáše! A pak zahřmělo i nad ŠabatovouŠabatovou poslat do prdele. Ne, nechat ji to zaplatit! zní po rozhodnutí soudu v případu Kohoutová
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění