Petr Robejšek se rozepsal o muslimských přistěhovalcích. Za to ho v Bruselu nepochválí

Autor: Petr Robejšek | Publikováno: 10.5.2017 | Rubrika: Kulturní válka
Islam want to dominate

Paní Blanka Moravcová mi poslala dotaz týkající se migrace. Ptá se v mne, zda na ni nekladu příliš velký důraz, zda nejsem ve své rétorice přliš tvrdý a neodradím tím zbytečně některé přiznivce. Uvádí také příklad dobře začleněné slušné syrské rodiny, kterou osobně zná. Vzhledem k tomu, že mne požádala o veřejné vyjádření, dovolím si reagovat takto. Ostatně má odpověď může zajímat i další příznivce Realistů.

Vážená paní Moravcová,

než na Váš dotaz odpovím, chci předeslat dvě poznámky. Když přemýšlíte a píšete o čemkoliv, tak nemůžete nikdy postihnout všechny eventuality a musíte vždy zobecňovat. To je neuspokojivé. Ale jako autor si můžete vybrat nekonečné, vše zohledňující úvahy, které nebude nikdo číst. Anebo se můžete snažit postihnout to nejpodstatnější. Touto metodou pracuji já a zřejmě je správná, protože díky ní jsem si získal i Vaši oblibu. Co tím chci říci? Jednotlivé případy (Váš příklad rodiny migrantů) jsou zajímavé, ale neměly by zastínit podstatu problému.

A ještě jedna osobní vzpomínka. Já znám osud migranta z vlastní zkušenosti. Velmi dobře vím, co to je, být jasně znevýhodněn proti domácím občanům, poslouchat jízlivosti a strpět, že se na mě domácí dívají shora. A jen na okraj. S tím se setkávám dodneška i po více než čtyřiceti letech v Německu. Ale věděl jsem, co tam hledám, a proto jsem si nikdy nestěžoval na to, že jsem nebyl přijat s otevřenou náručí. Každý, kdo se chce prosadit jinde, musí na tyhle věci být připraven a musí je umět prostát. Dostává více než ztrácí, jinak by odešel jinam.

Tak a teď k tomu opravdu podstatnému. Vím, že na to nejste od většiny českých politiků zvyklá, ale moje pojetí role politika je toto: Jako politik nenesu jen odpovědnost za sebe, jen za svou stranu a jen za to, jak je dnes. Jako politik nesu odpovědnost za celý národ a za jeho budoucnost. Co to znamená ohledně migrantů?

Jsou mi vítáni ti, kteří příjdou legální cestou, kteří jsou pro českou společnost užiteční a kteří jsou připraveni se bezezbytku přizpůsobit našemu způsobu života. Předpokladám, že se to týká Vašich známých a pak jsou mi vítání. Podle všech mých zkušeností však patří k naprosté menšině migrantů, zejména z muslimských zemí.

Rozhodující veličina pro otázku integrace migrantů je podobnost kultur. Když si Ukrajinci zachovají svoje specifické národní a náboženské zvyky i v České republice, tak si toho nejspíše vůbec nikdo nevšimne. Je bohužel nesčetněkrát ověřenou zkušeností, že se mezi migrujícími muslimy vyskytuje převážná většina těch, kteří se odmítají vzdát svých radikálně odlišných a ve Střední Evropě zcela nepřijatelných zvyklostí jako je diskriminace žen a nadvláda náboženství ve společnosti a v politice.

Muslimští přistěhovalci se v Evropě usidlují, ale odmítají se řídit zvyklostmi zemí, do kterých přišli. Trvají na tom, že k domácí společnosti patřit nechtějí. Pár roztroušených muslimských rodin by přesto nebyl problém. Ale čím kulturně odlišnejší národnostní skupina je, tím pravděpodobnější je, že se bude snažit žít v blízkosti svých soukmenovců.

Území, které se zaplňuje lidmi, kteří mají zásadně odlišný jiný životní styl, hodnotový systém a společenský pořádek a odmítají se ho vzdát ve prospěch zvyklostí v zemi, která jim poskytuje útulek, lze přesně pojmenovat. Toto území přestane patřit domácím obyvatelům. Takto obsazených míst a dokonce i měst je po celé Evropě již teď příliš mnoho a to hned za našimi hranicemi. Jak to vypadá a hlavně k čemu to vede, se může přesvědčit každý návštěvník Londýna nebo Paříže.

Nerad bych ztratil Vaši přízeň, ale jednak mám ve zvyku mluvit na rovinu a za druhé: Politik má povinnost uchránit identitu země z níž pochází, o jejíž řízení se uchází a za jejíž osud nese odpovědnost. Doufám, že tento postoj chápete a srdečně Vás zdravím.

převzato z autorova facebookového profilu

 

Čtěte také: 

 

Klíčová slova: extremismus  | Islamismus
8009 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

ePortal.cz

Skauti se začali věnovat jedné velmi děsivé kratochvíli. Ještě, že se toho nedožil chudák FoglarTři migranští "bratři v triku" se utrhli ze řetězu a podali si mladou dívku. A k tomu vážně hrozivé statistiky ke znásilnění z NěmeckaZnámý občanský aktivista se takto vypořádal s následovníky Marxe. Souhlasíte s ním? Konec je prostě konec, Evropská komise!Největší metrosexuál mezi evropskými politiky se pustil do České republiky. To je ale drzost!

euPortal.cz

Ministerstvo vnitra ČR zřídilo lidem před okny obrovské imigrační centrum, kam denně míří stovky cizinců. Bordel, výkaly, ... Podívejte se na hustou reportáž TV PrimaTato slova Vladimira Putina jsou skutečně fackou Američanům, která bude ještě dlouho rezonovat po celém světě

Eurabia.cz

Merkelová je dobrá žákyně Adolfa Hitlera!Po německých volbách bude pokračovat budování IV. říše! Nečeká nás nic dobrého ...

FreeGlobe.cz

Dáte si velbloudí moč? Řekneme vám, kde tuto muslimskou pochoutku sehnat a na co si dát pozor. Neporušuje její prodej euronormy? (+ foto)Údajně spontánní otázky na Merkelovou byly připravené. Veřejnoprávní televize zase manipuluje (+ foto)

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Sluníčkáři a "multikulti" dále přitvrdili...BRICS ponechá v roce 2050 na prvním místě ekonomik světa Čínu, před Indií a USA. V té době asi muslimská Evropa zapláče...

eOdborar.cz

Mafie ve Vodňanech, i ten traktorista má z Babišovy chemie hned průjem. Maso z Polska, salám ze separátuSolidarita demonstruje proti diktátu EU! Okrádáte nás! 27 let jsme vaše kolonie ...

ParlamentniListy.cz

Chtěla si vynutit nošení hidžábu v české škole žalobou. Ale soudce bouchl do stolu: To by mohla být i hodina matematiky rušena odříkáváním otčenáše! A pak zahřmělo i nad ŠabatovouŠabatovou poslat do prdele. Ne, nechat ji to zaplatit! zní po rozhodnutí soudu v případu Kohoutová
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění