Podívejte se, jaká zvěrstva se učí na Sorosově univerzitě. Babiši a Drahoši, tohle tady fakt chcete?

Autor: Jan Panocha | Publikováno: 8.4.2017 | Rubrika: Ostatní
Bestie

Neuniverzální, protože s trochou nadsázky neučí nic, co by mělo něco společného s laboratoří nebo ordinací. V tomto smyslu je jednostranná. Pracovními nástroji jejích oborů jsou jen papír (dnes spíš počítač) a výřečnost. Své absolventy chystá na dráhu „myslitelů od stolu” a úředníků. To už trochu naznačuje. Ale i takoví jsou potřeba, například překladatelé, neodsuzujme jí hned.

Podívejme se blíž, co učí nebo zaštituje. Vycházím z webových stránek univerzity www.ceu.edu , osobní zkušenost může být trochu jiná. Roztřídil jsem její činnosti na jasně multikulturní nebo ideologické, pravděpodobně multikulturní nebo ideologické, a ostatní. U některých píši, kvůli čemu jsem je tak zařadil. Pro stručnost jsem vybral katedry a studentské kluby (studensské kluby jsou oproti výuce a výzkumu snadněji roztříditelné, protože jednodušší, míň mlhavé)

 

Katedry

Jasně (24%):

School of Public Policy (překládám jako vládnutí, určování pravidel spolu s diplomací, taktikou vůči veřejnosti) – Moc toho! Jednoše na míru kariérním dobroserům a globalizátorům.

Department of Gender Studies (Nepřekládám, nekomentuji. Jestli netušíte, co obnáší gender, určitě si zjistěte.)

Nationalism Studies Program (studia nacionalizmu) – Možná jí křivdím, ale sebeurčení, etnické konflikty, ochrana menšin.

Department of Sociology and Social Anthropology (spojení sociologie a sociální antropologie) – Sociální antropologie jako obor od svého začátku podsouvá multi kulti, tady ve spojení s gender, tokem lidí přes hranice a dalším.

Pravděpodobně (41%):

CEU Business School (obchodní) – manažment globálních organizací, smysl pro společenskou zodpovědnost (přeložte si ze sorosovštiny)

Department of Environmental Sciences and Policy (vědy o životním prostředí i normy a taktika realizace)

Department of History (dějiny střední, východní Evropy a východního Středomoří, od 16. století) – Z globální perspektivy a nejinovativnější teoretický rámec a metodologie.

Department of International Relations (mezinárodních vztahů) – Velký důraz na EU.

Department of Legal Studies (práva) – Holedbá se výukou vhodnou pro vůdce neziskovek a že je v regionu jednička přes lidská práva.

Department of Political Science (politologie) – Lidká práva, europeizace.

Doctoral School of Political Science, Public Policy, and International Relations (politologie, „Public Policy” viz výš, mezinárodní vztahy. Na téhle katedře dohromady a je zaměřená čistě na studium na doktorát, ne magisterské)

Ostatní (35%):

Department of Cognitive Science (věda o získávání informací, poznávání, strategickém rozhodování)

Department of Economics (ekonomie)

Department of Mathematics and its Applications (matematika a její aplikace)

Department of Medieval Studies (středověk, zhruba mezi roky 300 až 1550)

Center for Network Science (věda o sítích, důraz na společenské a online sociální sítě)

Department of Philosophy (filozofie) - nedostatek důkazů po zběžném prozkoumání ;-)

 

Studentské kluby

Jasně (33%):

African Dance Club (africké tance)

Arabic Conversational Club (arabská konverzace)

Students for Justice in Palestine (studenti pro spravedlnost v Palestíně)

LGBTQI Club (homo, trans a všechno podobné představitelné)

SPP Media Club (mediální klub katedry School of Public Policy)

Roma Research Group (výzkum Romů)

The CUTER Committee (buď pouliční, nebo mezinárodní aktivismus)

Pravděpodobně (24%):

Care for the Homeless (starost o bezdomovce) – ideologizace se přímo nabízí, ale možná patří do „nižší” kategorie.

Christian Fellowship (křesťanský) – Protože lobbování papeže Františka Sorosem, najděte si.

CEU Weekly (univerzitní noviny)

Debate Society (debatní)

Sustainable CEU (zahrádkaření plus prezentace) - Důraz na udržitelnostz hlediska klimatické ideologie.

Ostatní (43%):

Board Games Club (desková hry)

Choir (pěvecký sbor)

Drawing Club (kreslení)

Football Club (fotbal)

Running Club (běhání)

Hiking Club (pěší turistika)

Hungarian Culture Club (maďarská kultura) – Možná patří do „vyšší” kategorie.

Ultimate Frisbee Club (házení a chytání létacího talíře)

Women's Soccer (ženský fotbal)

 

Central European University (Středoevropskou univerzitu), bych klidně označil za Frankfurtskou školu 2.0. Je u ní jasná tendence k politicky a společensky „pokrokovému”. Nabízí kompletní arzenál „útočných” a „podpůrných” prostředků dělání „Dobra”, globalizování a nadnárodních korporací, ale v podstatě nic navíc, co nejde využít v těchto oblastech. Klidně věřím, že škola je v tom, co učí a zkoumá, na světové úrovni a něco z toho může být užitečné také v normální, ne „záškodnické”, práci. Její rizikovosti je přesto jasná. Sama píše, že prosazuje otevřenou společnost – otevřené myšlení a otevřené hranice, dále se angažuje za lidská práva, proti „nenávistným projevům” atd. atd.

 

Čtěte také: 

Soros v akci. Tentokrát na jedné české škole. Rodiče se vzbouřili a pak přišlo něco neuvěřitelného

No to se podívejme, jakou další významnou českou osobnost "sponzoruje" Soros. To už se fakt nechají koupit všichni?

Klíčová slova: gender  | Babiš  | Soros
11686 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

"Mám radši kytaru a táborák, než luxusní vůz či dovolenou". Do parlamentu má nakročeno tak trochu jiný politik, který vám vzkazuje...Ekonomický expert rozebral kauzu lithium. Socialisté by po jeho slovech měli chodit kanályZaorálek by měl okamžitě rezignovat. Tohle přece nemůže politik v demokratickém státě o nikom říkat!Bývalý vlivný politik a představitel humanitární organizace se vyjádřil k muslimským migrantům. Jeho slova vás šokujíFotoreportáž: Hledal jsem v Praze uprchlíky, kteří tu prý nejsou. Já jsem ale zjistil něco jiného

euPortal.cz

Tohle ČSSD definitivně pohřbí. Australský těžař začal 9 dnů po podpisu memoranda o lithiu vydávat v Austrálii balíky cenných papírů, přitom tvrdí, že vlastní zásoby českého lithia, které ale firmě nepatří!Dost šokující zjištění, jak je to s podporou islamizace u poslanců ČSSD...

Eurabia.cz

Dopadený africký uprchlík odsouzen v Německu za brutální znásilnění!Maďarsko oslavuje výročí hrdinné obrany před muslimskou invazí! Je to již 465 let!

FreeGlobe.cz

Muslimové mají v Evropské komisi věrného přítele. To netvrdí žádný zlý eurokpetik, ale její místopředseda Frans Timmermans. Přečtěte si další hluboké myšlenky z jeho dopisu mohamedánůmNejsme xenofobové, máme strach ze známého. Hlasujte si v pátek nebo v sobotu jak chcete, stejně vám nadiktujeme, co budeme chtít?

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Dovolil bych se zeptat už nejen pana Zaorálka, ale i pana Kalouska, Schwarzenberga, Langšádlové, Teličky, Štětiny, Stropnického a všech dalších našich slavných nenávistníků...Bohuslav Sobotka z ČSSD: Česká republika pomůže uprchlíkům v začleňování. Tito lidé si zaslouží naši pomoc. Dostanou byty. Pomůžou neziskovky

eOdborar.cz

Kdo bude hájit po volbách zájmy zaměstnanců? ČSSD se totiž nedá věřit ....Boj proti lichvě? Vážně, pane Okamuro? Lichváři na kandidátce SPD ...

ParlamentniListy.cz

Nepřizpůsobiví se dnes do očí vysmívají lidem, kteří chodí do práce. Miloš Zeman sklidil aplaus za návrh, co s nimi provéstSkandální selhání premiéra a doznání otřesných rozměrů. Reálná hrozba krádeže za tisíce miliard. Přední skalní odpůrce privatizace českého lithia přináší nová znepokojivá fakta
Anketa
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění