Německo se otřásá v základech. Může za to tento nesympatický plešatý brejloun

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 15.2.2017 | Rubrika: Politika
Vlajka - Německo

Pokračování Angely Merkelové ve funkci německé kancléřky se začíná komplikovat. Ještě před několika týdny byla považována za horkou favoritku, ale vstup někdejšího předsedy Evropského parlamentu Martina Schulze do hry vše změnil.

Pokud by šel do voleb coby kandidát na kancléře dosavadní šéf socialistů Sigmar Gabriel, měla by Merkelová vítězství téměř jisté. Ještě před několika málo týdny byla SPD ve všech průzkumech veřejného mínění o téměř deset procent za CDU/CSU a nikdo nepochyboval, že křesťanští demokraté vzejdou z podzimních voleb do Bundestagu jako vítězná strana. Kartami však pořádně zamíchalo rozhodnutí Schulze postavit se Merkelové.

Jak ukazuje aktuální průzkum, SPD by nyní volilo 31 % voličů a dlouhé měsíce dominující CDU-CSU kancléřky Merkelové a Horsta Seehofera by nyní dalo hlas o jedno procento voličů méně. Na třetím místě zůstává protiimigrační a euroskeptická Alternativa pro Německo (AfD) v čele s Frauke Petry. Levice má deset procent a Zelení by získali sedm procent. Do Bundestagu by se ještě protlačila FDP, jejíž preference se pohybují kolem pěti procent.

Průzkumu INSA Institute se zúčastnilo před dva tisíce respondentů a jejich odpovědi mimo jiné znamenají, že poprvé po dlouhé době by levicové strany předčily pravici. Součet CDU/CSU, AfD a FDP dává 47 %, zatímco SPD, Levice a Zelení by nyní dali dohromady o procento víc. Stále reálněji se tak začíná rýsovat levicová koalice, ve které by dominovali socialisté. Blízko k ní bylo již před čtyřmi lety, kdy se SPD „zalekla“ krajně levicové politiky Levice.

Jak píše magazín Focus, hlavním aspektem vzestupu SPD je bezpochyby osoba Martina Schulze, díky kterému jdou preference strany prudce nahoru. Pokud by dokázal bývalý knihovník dotáhnout socialisty až k celkovému vítězství, přišla by Angela Merkelová nejenom o možnost vytvořit rekord v počtu po sobě jdoucích kancléřských období, ale CDU/CSU by zároveň mohla skončit v opozici. Případných třicet a méně procent by potom bylo z historického hlediska jedním z nejslabších výsledků.

Výsledky průzkumu rovněž nasvědčují tomu, že Schulz by dokázal „zvednout z gauče“ velké množství nevoličů. Tedy těch, kteří při posledních volbách zůstali doma. Až sedmdesát procent z nich se nyní vyjádřilo v tom smyslu, že na podzim půjdou SPD volit. Zatímco v případě CDU/CSU by naopak tuto stranu volilo o třicet procent nevoličů méně. Ještě hůře je na tom v tomto ohledu Alternativa pro Německu, kde se počet nevoličů snížil o čtyřicet procent. Alarmující je pro kancléřku také zjištění, že Schulz ji podle průzkumu Bild am Sontag poráží o šest procent.

převzato ze serveru ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

Tomuto pomatenému politikovi by snad nepomohly ani ledové zábaly. Měl by je ale stejně dostat

Martin Schulz to drsně schytal. Promeškal prý jednu skvělou příležitost

Evropskounijní pojetí (pseudo)demokracie

Klíčová slova: Merkelová
10670 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

ePortal.cz

Skauti se začali věnovat jedné velmi děsivé kratochvíli. Ještě, že se toho nedožil chudák FoglarTři migranští "bratři v triku" se utrhli ze řetězu a podali si mladou dívku. A k tomu vážně hrozivé statistiky ke znásilnění z NěmeckaZnámý občanský aktivista se takto vypořádal s následovníky Marxe. Souhlasíte s ním? Konec je prostě konec, Evropská komise!Největší metrosexuál mezi evropskými politiky se pustil do České republiky. To je ale drzost!

euPortal.cz

Ministerstvo vnitra ČR zřídilo lidem před okny obrovské imigrační centrum, kam denně míří stovky cizinců. Bordel, výkaly, ... Podívejte se na hustou reportáž TV PrimaTato slova Vladimira Putina jsou skutečně fackou Američanům, která bude ještě dlouho rezonovat po celém světě

Eurabia.cz

Merkelová je dobrá žákyně Adolfa Hitlera!Po německých volbách bude pokračovat budování IV. říše! Nečeká nás nic dobrého ...

FreeGlobe.cz

Dáte si velbloudí moč? Řekneme vám, kde tuto muslimskou pochoutku sehnat a na co si dát pozor. Neporušuje její prodej euronormy? (+ foto)Údajně spontánní otázky na Merkelovou byly připravené. Veřejnoprávní televize zase manipuluje (+ foto)

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Sluníčkáři a "multikulti" dále přitvrdili...BRICS ponechá v roce 2050 na prvním místě ekonomik světa Čínu, před Indií a USA. V té době asi muslimská Evropa zapláče...

eOdborar.cz

Mafie ve Vodňanech, i ten traktorista má z Babišovy chemie hned průjem. Maso z Polska, salám ze separátuSolidarita demonstruje proti diktátu EU! Okrádáte nás! 27 let jsme vaše kolonie ...

ParlamentniListy.cz

Chtěla si vynutit nošení hidžábu v české škole žalobou. Ale soudce bouchl do stolu: To by mohla být i hodina matematiky rušena odříkáváním otčenáše! A pak zahřmělo i nad ŠabatovouŠabatovou poslat do prdele. Ne, nechat ji to zaplatit! zní po rozhodnutí soudu v případu Kohoutová
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění