Stále věříte v úspěšnou integraci muslimských přistěhovalců? Podívejte se na tyhle alarmující čísla ze Švédska

Autor: Odjinud | Publikováno: 4.12.2015 | Rubrika: Ostatní
Vlajka - Švédsko

Mezinárodní měnový fond (MMF) tvrdí, že ve Švédsku může v důsledku masivní migrace v příštích letech narůstat nezaměstnanost. Již dříve MMF kritizoval Švédsko za propastný rozdíl v zaměstnanosti mezi přistěhovalci a původním obyvatelstvem.

Ve včera publikované zprávě MMF se píše, že „narůstající migrace může v budoucnosti způsobit vyšší nezaměstnanost“. Na základě předchozích zkušeností s tempem integrace cizinců do švédské společnosti lze prý předpokládat, že v roce 2020 vzroste nezaměstnanost na 8,5 %. Podle aktuálních údajů švédského úřadu práce je nyní bez práce 21,8 % zaměstnanců narozených mimo Švédsko. To představuje téměř trojnásobek nezaměstnanosti mezi rodilými Švédy, jež činí 7,8 %. Mezinárodní měnový fond také vyjádřil znepokojení nad délkou doby, kdy se přistěhovalci asimilují do většinové společnosti.

Po pěti letech přítomnosti ve Švédsku má práci pouze 48 % přistěhovalců a pouze 60 % po deseti letech, kdy žijí v zemi. Alarmující je rovněž dle MMF zjištění, že mezi švédskými přistěhovalci roste podíl těch, kteří mají pouze nízké vzdělání. V porovnání let 2005 a 2014 se jejich zastoupení zvýšilo ze sedmnácti na osmadvacet procent. Naproti tomu bankovní gigant Nordea nachází na masivním příchodu přistěhovalců i jasná pozitiva. Dle jeho výpočtů by se tak mohlo HDP země zvýšit o půl procenta více, než se původně předpokládalo. Zejména díky tomu, že se díky nově příchozím podaří vyplnit poptávku na pracovním trhu.

„Migrace je důležitá pro udržení růstu počtu obyvatel v produktivním věku, jenž by bez příchodu přistěhovalců klesl o tři procenta v roce 2030 a o dvanáct procent v roce 2060, souhlasí autoři zprávy vypracované v rámci MMF s prognózami, které již dříve zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Dle studie MMF je nutné, aby byla v zemi s rychle stárnoucí populací učiněna celá řada opatření, jež by urychlila udělování povolení k pobytu a umožnila efektivně využívat vzdělávací systém. V neposlední řadě by tyto systémy měly být vyvíjeny s ohledem na rostoucí počty uprchlíků. K řešení by dle expertů z MMF mohlo být přijetí zákonů, jež by usnadňovaly zaměstnávání lidí s nízkou kvalifikací.

„Tímto způsobem by došlo k odstranění bariér na pracovním trhu, které souvisí s vysokými mzdami v zemi,“ píše se ve zprávě MMF. Jak připomíná internetový server The Local, socialistický premiér Švédska Stefan Löfven se již dříve nechal slyšet, že chce dosáhnout toho, aby mělo Švédsko nejnižší nezaměstnanost v rámci Evropské unie do roku 2020. Nicméně ministryně financí Magdalena Anderssonová v listopadovém rozhovoru pro deník Svenska Dagbladet poznamenala, že premiérův slib bude jen velmi obtížné splnit. Především z toho důvodu, že do Švédska letos dorazilo na téměř 200 000 tisíc uprchlíků. Vláda také proto před několika dny oznámila, že země dočasně další uprchlíky přestane přijímat.

převzato z ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

Švédský model sociálního státu je z dlouhodobého hlediska neudržitelný. Neposlouchejme všechny ty šibaly z ČSSD a inspirujme se radši v Hong Kongu

Hodně poučný článek o Švédsku a jeho vztahu k přistěhovalcům

Ve Švédsku zveřejnili výsledky jednoho průzkumu. Někdo by se měl začít bát...

6406 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

"Mám radši kytaru a táborák, než luxusní vůz či dovolenou". Do parlamentu má nakročeno tak trochu jiný politik, který vám vzkazuje...Ekonomický expert rozebral kauzu lithium. Socialisté by po jeho slovech měli chodit kanályZaorálek by měl okamžitě rezignovat. Tohle přece nemůže politik v demokratickém státě o nikom říkat!Bývalý vlivný politik a představitel humanitární organizace se vyjádřil k muslimským migrantům. Jeho slova vás šokujíFotoreportáž: Hledal jsem v Praze uprchlíky, kteří tu prý nejsou. Já jsem ale zjistil něco jiného

euPortal.cz

Dost šokující zjištění, jak je to s podporou islamizace u poslanců ČSSD...Tak to už si z nás snad v Bruselu dělají srandu... Další fáze zahájena. Evropská komise spouští pilotní projekty legalizace ekonomické migrace z Afriky do Evropy...

Eurabia.cz

Nevíte koho volit? Zde je seznam kandidátu odmítajících islamizaci a multikulturalismus!Přední český křesťanský filozof je zděšen z podpory plzeňského biskupa pro marxisty!

FreeGlobe.cz

Muslimové mají v Evropské komisi věrného přítele. To netvrdí žádný zlý eurokpetik, ale její místopředseda Frans Timmermans. Přečtěte si další hluboké myšlenky z jeho dopisu mohamedánůmNejsme xenofobové, máme strach ze známého. Hlasujte si v pátek nebo v sobotu jak chcete, stejně vám nadiktujeme, co budeme chtít?

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Bohuslav Sobotka z ČSSD: Česká republika pomůže uprchlíkům v začleňování. Tito lidé si zaslouží naši pomoc. Dostanou byty. Pomůžou neziskovkyČSSD páchá sebevraždu v přímém přenosu. Je pravděpodobné, že se nedostane do parlamentu

eOdborar.cz

Boj proti lichvě? Vážně, pane Okamuro? Lichváři na kandidátce SPD ...Ruska ekonomika roste, ale EU přichází o prací pro lidi aneb kdo je vítěz sankcí?

ParlamentniListy.cz

„S českým národem se hraje špinavá hra.“ Ministr Brabec pro PL rozkrývá, co vše se dělo kolem memoranda o lithiuJá jsem zhasínal i světlo na ministerstvu... Babiše v debatě posadili do „horkého křesla“ proti Kalouskovi, Zaorálkovi a dalším. A začalo to lítat
Anketa
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění