Návod, jak se rychle a bezbolestně zbavit všech živnostníků

Autor: Filip Humplík | Publikováno: 2.7.2015 | Rubrika: Humor
Ekonomie

Známé výroky o živnostnících a drobných podnikatelích jako “parazitech” (ministr Mládek) a “nesmyslech” (ministr Babiš) doplnila v minulých dnech o skutečné perly náměstkyně ministra financí Simona Hornochová v rozhovoru pro HN.

Simona Hornochová:  “Z toho, jakým způsobem, v jaké frekvenci i v jaké výši se evidují tržby, poznáme, zda v souladu se standardní logikou podnikání (konkrétního živnostníka) funguje, nebo ne.”

Rozhovor se týkal zavádění elektronické evidence tržeb (EET), kterou má v rámci ministerstva na starosti právě náměstkyně Hornochová.

Simona Hornochová: “Restaurace by měla mít v pátek a v sobotu večer nejvíce tržeb, ale pokud tomu tak nebude, a přesto zůstává otevřená, tak je to divné.” 

Celý si ho můžete přečíst zde: http://byznys.ihned.cz/c1-64230280-eet-kontroly-budou-chodit-najisto-rika-babisova-namestkyne-hornochova

Simona Hornochová:  “Jít večer do restaurace ptát se na účtenky, to nemusí být úplně nejbezpečnější způsob kontroly a Celní správa je přece jen ozbrojená složka a věřím, že uniforma v takových případech pomůže.”

Po přečtení pochval chorvatských “úderných jednotek” a perel téměř v každé odpovědi (vybírám tři citáty, jsou označeny kurzívou) jsem pochopil dvě věci.

1) EET může po návštěvě chorvatských soudruhů spojovat s lepším výběrem daní už jen naprostý naivka, stejně jako v Chorvatsku jde primárně o nástroj ke kontrole a šikaně živnostníků a drobných podnikatelů.

2) Živnostníci nemají za této levicově populistické vlády na růžích ustláno. Vlastně nemají ustláno vůbec, vládě moc nevoní. A nejen že jí nevoní, ona jim jde po krku.

Ale stále ještě to dělá polovičatě.  Možná se zatím stydí, ale bojí se naplno říci to, co svými skutky už dávno naplňuje: Živnostníci jsou zlo, které je třeba vymýtit.

Proto přináším pět rad současné vládě, jak s živnostníky co nejrychleji zatočit:

1) Vypracovat analýzu na téma “Přínos živnostníka státu ve srovnání s velkou korporací”. Z ní jasně vyplyne, že živnostníci například téměř žádný čas netráví konzultacemi s mezinárodními poradenskými firmami. Ani neřeší s bankéři přeúvěrování svých expanzí a fůzí. A pochopitelně v minimální míře žádají o dotace z EU. Z toho logicky vyplývá, že mají spoustu volného času. A ten věnují jedinému: okrádání státu na daních.

2) Vzhledem k tomu, že analýza živnostníky jednoznačně usvědčila, bude je nutné označit, aby slušný občan věděl, že je potenciálně v ohrožení. (Bohužel se zatím všichni živnostníci do nápravných zařízení nevejdou.) Označení navrhuji ve formě výrazného kosočtverce kolem symbolu římská “I”, nošeného výrazně na prsou. Kosočtverec s římskou jedničkou je v Čechách v podstatě nepoužívaný symbol bez jakýchkoli negativních konotací. Označení by měli pochopitelně povinně nosit i děti a rodinní příslušníci živnostníka.

3) Po jasném označení budou v souvislosti s EET pro každou živnost zavedeny “průměrové normy”, které jasně určí, kdy a jaký obrat & zisk je pro danou živnost optimální. Porušení norem bude pochopitelně trestáno. Jednak finanční pokutou, následně pak podle bodů 4 a 5.

4) Je jasné, že živnostník je mazaný lump a navíc kontrola přímo v jeho provozovně vyžaduje vzhledem k jeho společenskému nebezpečí nasazení velkého počtu ozbrojených pořádkových sil. Proto budou elektronické pokladny nahrazeny elektrickými obojky, přes které bude moci příslušný úředník finanční správy zasadit živnostnickému darebákovi spolu s pokutou i elektrický šok. Jeho intenzita bude odstupňována podle výše prohřešku. Úředníci budou pochopitelně pečlivě vybíráni, aby nedocházelo ke zneužití šoků a i obojky budou muset splňovat příslušné normy, aby míra náhodného usmrcení nepřekročila 3%. Cenu za obojek, (snad nepřekročí 30.000 Kč) si živnostník bude moci odečíst z daní.

5) Finanční odměny v účtenkové loterii se v zahraničí zatím neosvědčily. Lidé chtějí krev. Proto bude moci vítěz loterie EET každý týden označit jakéhokoli živnostníka ze svého okolí. Ten syčák bude následně na náklady státu pomazán dehtem a peřím a vyveden za město, kde bude zastřelen. Fotoreportáže budou na pokračování otiskovány ve vybraném nezávislém denním tisku.

Jsem přesvědčen, že pokud Sobotka, Babiš a spol. využijí mých 5 rad, živnostníků se zbavíme už během několika měsíců. 

A spolu s nimi zla v podobě malých kaváren a hospůdek, cykloopraven, večerek, lokálních pivovarů, místních pekařství a řeznictví, farmářských trhů, půjčoven loděk nebo holičství.

Daní se vybere víc a všude zavládne dobro.

Nebo ne?

převzato z autorova blogu, titulek upraven redakcí

 

Čtěte také: 

Kde se bere averze "poctivě pracujících" vůči živnostníkům?

Europoslanec z KDU-ČSL se postavil za živnostníky. Co na to asi řekne Sobotka s Babišem?

Odboráři, živnostníci vás živí a proto ruce pryč od nich

4758 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

"Mám radši kytaru a táborák, než luxusní vůz či dovolenou". Do parlamentu má nakročeno tak trochu jiný politik, který vám vzkazuje...Ekonomický expert rozebral kauzu lithium. Socialisté by po jeho slovech měli chodit kanályZaorálek by měl okamžitě rezignovat. Tohle přece nemůže politik v demokratickém státě o nikom říkat!Bývalý vlivný politik a představitel humanitární organizace se vyjádřil k muslimským migrantům. Jeho slova vás šokujíFotoreportáž: Hledal jsem v Praze uprchlíky, kteří tu prý nejsou. Já jsem ale zjistil něco jiného

euPortal.cz

Dost šokující zjištění, jak je to s podporou islamizace u poslanců ČSSD...Tak to už si z nás snad v Bruselu dělají srandu... Další fáze zahájena. Evropská komise spouští pilotní projekty legalizace ekonomické migrace z Afriky do Evropy...

Eurabia.cz

Nevíte koho volit? Zde je seznam kandidátu odmítajících islamizaci a multikulturalismus!Přední český křesťanský filozof je zděšen z podpory plzeňského biskupa pro marxisty!

FreeGlobe.cz

Muslimové mají v Evropské komisi věrného přítele. To netvrdí žádný zlý eurokpetik, ale její místopředseda Frans Timmermans. Přečtěte si další hluboké myšlenky z jeho dopisu mohamedánůmNejsme xenofobové, máme strach ze známého. Hlasujte si v pátek nebo v sobotu jak chcete, stejně vám nadiktujeme, co budeme chtít?

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Bohuslav Sobotka z ČSSD: Česká republika pomůže uprchlíkům v začleňování. Tito lidé si zaslouží naši pomoc. Dostanou byty. Pomůžou neziskovkyČSSD páchá sebevraždu v přímém přenosu. Je pravděpodobné, že se nedostane do parlamentu

eOdborar.cz

Boj proti lichvě? Vážně, pane Okamuro? Lichváři na kandidátce SPD ...Ruska ekonomika roste, ale EU přichází o prací pro lidi aneb kdo je vítěz sankcí?

ParlamentniListy.cz

„S českým národem se hraje špinavá hra.“ Ministr Brabec pro PL rozkrývá, co vše se dělo kolem memoranda o lithiuJá jsem zhasínal i světlo na ministerstvu... Babiše v debatě posadili do „horkého křesla“ proti Kalouskovi, Zaorálkovi a dalším. A začalo to lítat
Anketa
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění